PODOMIETKOVÉ ROLETY – Kalima RZ

Najdôležitejšou výhodou roliet je pre nás tepelná a zvuková izolácia, najmä pri plánovaní budovania pasívneho domu, najlepšie výsledky sa dosiahnu zvolením KALIMA RZ. Je to systém, ktorý možno naplánovať len na investície vo fáze projektu. Iba potom je možné navrhnúť špeciálny tvar prekladu, v ktorom je montovaná roletová skrinka.

Tieto rolety, plánované v architektonickej podobe domu, obohatili vizuálne a významne zlepšili jeho izolačné vlastnosti. Krabica je namontovaná v preklade a vodiace lišty - v okennom výklenku. To umožňuje skriňu a vynikajúcu izoláciu rolety, pričom zároveň eliminuje tepelné straty prostredníctvom tzv. tepelné mosty. KALIMA RZ matrice môžu byť použité aj v posuvných oknách - ako HST, tak PSK.

Vytlačiť

Kalima RZ

Detaily

V ponuke rolety nájdete návrhy pre akýkoľvek typ budovy. V druhom prípade takzvané zabudované rolety - KALIMA RZ, ktoré najlepšie znižujú tepelné straty. Ponúkame tiež rolety (KALIMA RN) a fasádne žalúzie (KALIMA RS). Napíšeme trochu nižšie o rozdieloch medzi nimi.

5_lat_gwarancji   5-ročná záruka

   rozmery výrobku

Izolácia

Izolačné vlastnosti v našej klíme sú užitočné po celý rok. V zime efektívne pomáhajú znížiť náklady na vykurovanie a počas letného horúčava pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu doma. V prípade potreby umožňujú účinné zatemnenie miestnosti, napr. detské izby.

Komfort

Rolety poskytujú aj pocit bezpečia a intimity a v noci chránia obyvateľov pred nadmerným hlukom a vonkajším osvetlením. Sieťky proti komárom vložené do rolety chránia proti hmyzu, keď okná otvárame v noci.

Bezpečnosť

Dobré okenné kovania a špeciálne sklenené obaly v oknách, vystužené roletami, ktoré môžu byť pripojené k poplachovému systému alebo vybavené špeciálnymi ochranami, sú efektívnym a praktickým spôsobom pre potenciálnych zlodejov. Navyše vďaka integrácii poplachových systémov s ovládaním môžu byť rolety naprogramované tak, aby imitovali prítomnosť členov domácnosti.

Prierez nevidiacich

Stojí za to zoznámiť sa s konštrukciou nevidiacich, lepšie porozumieť ich fungovaniu a vedieť, ktoré prvky je potrebné venovať pozornosť pri výbere typu nevidiacich a ich farieb.

1. Skrynka rolety

V závislosti od typu nevidiacich a spôsobu budovania môže byť skrytá pod omietkou alebo viditeľná - potom je možné ju namaľovať v akejkoľvek farbe alebo dóze vo vybranom niekoľkých desiatkach vzorov.

2. Navíjací hriadeľ a pohon

Hriadeľ, na ktorom je pancier navinutý spolu s pripojeným ručným alebo elektrickým pohonom.

3. Lamely

Skladá sa z hliníkových profilov naplnených polyuretánovou penou. K dispozícii v troch variantoch výšok profilov, vo viac ako 20 atraktívnych vzorkách a farbách.

4. Spodný pás

Dokončené tesnením, môže byť vybavené ďalšími bezpečnostnými prvkami. Je to stabilizačný lamelový prvok.

5. Lišty

V závislosti od systému hliník alebo PVC, vybavené tesniacimi tesneniami ,zabezpečujúcim plynulú a tichú prevádzku rolety.

 

 

r2

Nová automatika do roliet

Automatické rolety sa už stali štandardom. Poskytujú pohodlie, uľahčujú šetrenie energie a zlepšujú účinnosť ochrany proti vlámaniu. Stojí za to plne využiť široké možnosti automatizácie a prispôsobiť svoje schopnosti svojim vlastným potrebám.

 

Typy motorov pre žalúzie

Motory pre vonkajšie žalúzie sú umiestnené vo vnútri oceľového navíjacieho hriadeľa, na ktorom je lamela zvinutá pri zdvíhaní rolety. Pohony sa medzi ostatnými líšia výkonom, ktorý závisí od veľkosti a hmotnosti rolety, spôsobu ovládania, ako aj spôsobu nastavenia tzv. koncové polohy rolety (miesta, na ktorých sa zaslepenie zastaví, keď je úplne zdvihnuté alebo spustené). Pri výbere motorov pre rolety stojí za to venovať pozornosť tomu, či sú vybavené tzv funkcia detekcie. Zastaví motor rolety hneď po zistení zvýšeného odporu. To chráni motor pred preťažením a chráni pred poškodením, napríklad keď je pancier zamrznutý.

Prijímač

Rádiom ovládané motory musia byť vybavené prijímačmi, t. J. zariadeniami, ktoré prijímajú signály z vysielača. Ak zvolíme diaľkové ovládanie od začiatku, predávajúci nám poradí s motormi so zabudovaným rádiom. Ak zmeníte spôsob ovládania z kábla na rádio, budete musieť zakúpiť samostatné prijímače. Zvyčajne sa montujú v kryte rolety.

Ďalšie vonkajšie hliníkové rolety

Súvisiace produkty