FASÁDNE ROLETY – Kalima RR / RS

Aj keď je dom kompletne dokončený, môže byť vybavený roletami KALIMA RS alebo RR. Ich pancier je skrútený až po krabicu umiestnenú na stenu nad oknom. Je to najuniverzálnejší systém. Fasádne rolety môžu byť inštalované v najrôznejších objektoch bez ohľadu na spôsob a techniku ​.

Kryt skrine je k dispozícii v dvoch variantoch: zaoblený (RR) alebo rezaný na 45 stupňov (RS). Prípad, ktorý zahŕňa pancier roliet je namontovaná nad oknom na fasáde alebo vo vybraní. Bytová roleta, ktoré dokonale zodpovedajú fasádu a ďalšie architektonické prvky, môže hrať úlohu dekoratívne.

Vytlačiť

Kalima RR / RS

Detaily

V ponuke  môžete nájsť návrhy pre akýkoľvek typ budovy, a to ako staršie, ako aj novo vznikajúce. V druhom prípade takzvané zabudované rolety - KALIMA RZ, ktoré najlepšie znižujú tepelné straty. Ponúkame tiež rolety (KALIMA RN) a fasádne rolety (KALIMA RS). Napíšeme trochu nižšie o rozdieloch medzi nimi.

5_lat_gwarancji   5-ročná záruka

   veľkosť produktu

Izolácia

Izolačné vlastnosti v našej klíme sú užitočné po celý rok. V zime efektívne pomáhajú znížiť náklady na vykurovanie a počas letného horúčava pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu doma. V prípade potreby umožňujú účinné zatemnenie miestnosti, napr. detské izby.

Pohodlie

Rolety tiež poskytujú pocit bezpečia a intimity a v noci chránia obyvateľov pred nadmerným hlukom a osvetlením zvonka. Sieťky proti komárom vložené do roliet chránia aj pred hmyzom, keď necháme okná otvorené na noc.

Bezpečnosť

Dobré okenné kovania a špeciálneho skla v oknách, vystužené rolety, ktoré môžu byť pripojené k poplachovému systém alebo dodatočne namontované osobitnú ochranu, je účinný a praktický spôsob ako potenciálnych zlodejov. Navyše vďaka integrácii poplachových systémov s ovládaním môžu byť rolety naprogramované tak, aby imitovali prítomnosť členov domácnosti.

Prierez nevidiacich

Stojí za to zoznámiť sa s konštrukciou nevidiacich, lepšie porozumieť ich fungovaniu a vedieť, ktorým prvkom je potrebné venovať pozornosť pri výbere typu nevidiacich a ich farieb.

 

1. Box

V závislosti od typu nevidiacich a spôsobu budovania môže byť skrytá pod omietkou alebo viditeľná - potom je možné ju namaľovať v akejkoľvek farbe alebo dóze vo vybranom z niekoľkých desiatok vzorov.

2. Navíjací hriadeľ a pohon

Hriadeľ, na ktorom je pancier navinutý spolu s pripojeným ručným alebo elektrickým pohonom.

3. Lamely

Skladá sa z hliníkových profilov naplnených polyuretánovou penou. K dispozícii v troch variantoch výšok profilov, vo viac ako 20 atraktívnych prevedeniach a farbách.

4. Spodný pás

Dokončené tesnením, môže byť vybavené ďalšími bezpečnostnými prvkami. Je to stabilizačný pancierový prvok.

5. Sprievodcovia

V závislosti od systému, hliník alebo PVC, vybavené tesniacimi tesneniami zabezpečujúc hladkú a tichú prevádzku žalúzia.

 

 

r2

Moderné automatické rolety

Niet pochýb o tom, že automatické rolety sa už stali štandardom. Poskytujú pohodlie, uľahčujú šetrenie energie a zlepšujú účinnosť ochrany proti vlámaniu. Stojí za to plne využiť široké možnosti automatizácie a prispôsobiť svoje schopnosti svojim vlastným potrebám.

 

Typy motorov pre rolety

Motory pre vonkajšie rolety sú umiestnené vo vnútri oceľového navíjacieho hriadeľa, na ktorom je pancier zvinutý pri zdvíhaní rolety. Pohony sa medzi ostatnými líšia výkon, ktorý závisí od veľkosti a hmotnosti rolety, spôsobu ovládania, ako aj spôsobu nastavenia tzv. koncové polohy roliet (miesta, na ktorých sa zaslepenie zastaví, keď je úplne zdvihnuté alebo spustené). Pri výbere motorov pre rolety stojí za to venovať pozornosť tomu, či sú vybavené tzv funkcia detekcie. Zastaví motor rolety hneď po zistení zvýšeného odporu. To chráni motor pred preťažením  poškodením, napríklad keď je pancier zamrznutý.

Prijímač

Rádiom ovládané motory musia byť vybavené prijímačmi, t. J. Zariadeniami, ktoré prijímajú signály z vysielača. Ak zvolíme diaľkové ovládanie od začiatku, predávajúci nám poradí s motormi so zabudovaným rádiom. Ak zmeníte spôsob ovládania z kábla na rádio, budete musieť zakúpiť samostatné prijímače. Zvyčajne sa montujú v kryte rolety.

Ďalšie vonkajšie hliníkové rolety

Súvisiace produkty