NADOKENNÉ ROLETY – Kalima RN / RT

NADOKENNÉ ROLETY - RN / RT

V domoch v nedokončenej otvorenej polohe, keď nie je prestavba špeciálne tvarovaná, je možné inštalovať okenné rolety KALIMA RN (a KALIMA RT, t. J. Možnosť budovania v domoch s užšou hrúbkou steny). Výhodou tohto typu rolety je estetický a diskrétny výsledný vzhľad.

Roleta sa inštaluje spolu s oknom. Box sa umiestni do dutiny pod záhlavím. Môže byť dodatočne uzavretá na jednej alebo oboch stranách alebo vľavo bez tela. Tento typ inštalácie umožňuje používanie rolety v nových budovách aj pri výmene okien. Technické riešenia spoločnosti Krispol umožňujú použitie okenných rolety aj v posuvných oknách - ako HST, tak aj PSK.

Vytlačiť

Kalima RN / RT

Detaily

V ponuke roliet nájdete návrhy pre akýkoľvek typ budovy, a to ako staršie, tak práve vynárajúce sa. V druhom prípade takzvaný zabudované rolety - KALIMA RZ, ktoré najlepšie znižujú tepelné straty. Ponúkame tiež rolety (KALIMA RN) a fasádne žalúzie (KALIMA RS). Napíšeme trochu nižšie o rozdieloch medzi nimi.

5_lat_gwarancji    5-ročná záruka

   veľkosť produktu

Izolácia

Izolačné vlastnosti v našej klíme sú užitočné po celý rok. V zime efektívne pomáhajú znížiť náklady na vykurovanie a počas letnej horúčavy pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu doma. V prípade potreby umožňujú účinné zatemnenie miestnosti, napr. detské izby.

Pohodlie

Rolety tiež poskytujú pocit bezpečia a intimity a v noci chránia obyvateľov pred nadmerným hlukom a osvetlením zvonka. Sieťky proti hmyzu vložené do rolety chránia proti hmyzu, keď necháme okná otvorené v noci.

Bezpečnosť

Dobré okenné kovanie a špeciálne sklenené obaly v oknách, vystužené roletami, ktoré môžu byť pripojené k poplašnému systému alebo vybavené špeciálnymi ochranami, sú efektívnym a praktickým spôsobom pre potenciálnych zlodejov. Navyše vďaka integrácii poplachových systémov s ovládacím prvkom môžu byť rolety naprogramované tak, aby imitovali prítomnosť členov domácnosti.

Prierez rolety

 Stojí za to zoznámiť sa s konštrukciou nevidiacich, aby lepšie pochopili jej fungovanie a vedeli, ktoré prvky je potrebné venovať pozornosť pri výbere typu nevidiacich a ich farieb.

 

1. Box

V závislosti od typu rolety a spôsobu budovania môže byť skrytá pod omietkou alebo viditeľná - potom je možné ju namaľovať v akejkoľvek farbe alebo dóze vo vybranom niekoľkých desiatkach vzorov.

2. Navíjací hriadeľ a pohon

Hriadeľ, na ktorom je pancier navinutý spolu s pripojeným ručným alebo elektrickým pohonom.

3. Lamelly

Skladá sa z hliníkových profilov naplnených polyuretánovou penou. K dispozícii v troch variantoch výšok profilov, vo viac ako 20 atraktívnych vzorkách a farbách.

4. Spodný pás

Dokončené tesnením, môže byť vybavené ďalšími bezpečnostnými prvkami. Je to stabilizačný pancierový prvok.

5. Sprievodcovia

V závislosti od systému, hliník alebo PVC, vybavené tesniacimi tesneniami zabezpečujúcim plynulú a tichú prevádzku rolety.

 

 

r2

Moderné automatické rolety

 Niet pochýb o tom, že automatické rolety sa už stali štandardom. Poskytujú pohodlie, uľahčujú šetrenie energie a zlepšujú účinnosť ochrany proti vlámaniu. Stojí za to plne využiť široké možnosti automatizácie a prispôsobiť svoje schopnosti svojim vlastným potrebám.

 

Typy motorov pre rolety

Motory pre vonkajšie rolety sú umiestnené vo vnútri oceľového navíjacieho hriadeľa, na ktorom sa počas zdvíhania roliet prevráti pancier. Pohony sa medzi ostatnými líšia výkon, ktorý závisí od veľkosti a hmotnosti rolety, spôsobu ovládania, ako aj spôsobu nastavenia tzv. koncové polohy rolety (miesta, na ktorých sa zaslepenie zastaví, keď je úplne zdvihnuté alebo spustené). Pri výbere motorov pre rolety stojí za to venovať pozornosť tomu, či sú vybavené tzv funkcia detekcie. Zastaví motor rolety ihneď po zistení zvýšeného odporu. To chráni motor pred preťažením a chráni pred poškodením, napríklad keď je pancier zamrznutý.

 

Prijímač

Rádiom ovládané motory musia byť vybavené prijímačmi, t. J. Zariadeniami, ktoré prijímajú signály z vysielača. Ak zvolíme diaľkové ovládanie od začiatku, predávajúci nám poradí s motormi so zabudovaným rádiom. Ak zmeníte spôsob ovládania z kábla na rádio, budete musieť zakúpiť samostatné prijímače. Zvyčajne sa montujú v kryte rolety.

Ďalšie vonkajšie hliníkové rolety

Súvisiace produkty